LAVAL JA LAVA TAGA: muusik Vaado Sarapuud jätkus lavastama nii öölaulupidusid, vanalinna päevi kui ka Moskva suuretendusi

Tiit Lauk (PhD), muusikaajaloolane, 16. august 2021

Restoranimuusik ja Viru hotelli restorani ansambli juht, ETV operaator, Võsu vallavanem, Tallinna linnahalli pealavastaja, Nõukogude Liidu suurimate jääsõude korraldaja. Lillepeod, vanalinna päevad, öölaulupeod, hiljem kontserdikorraldaja Skandinaavias ja Saksamaal... Need on vaid mõned verstapostid tänavu meie seast lahkunud Vaado Sarapuu elus. Tavaliselt jäi ta laval säravate tähtede varju, kuid ometi oli see just tema, kes need tähed lavale tõi. Augustis oleks see mitmekülgne mees saanud 77. 

Käsitledes 1960. aastail alustanud Eesti džässmuusikute põlvkonda, ei saa ilma Vaado Sarapuu (22. august 1944 – 28. jaanuar 2021) nimeta kuidagi. Alustanud klarnetiga Aleksander Rjabovi käe all, mängis ta 1960. aastate algul mitmetes restoraniansamblites, jätkas siis Tallinna muusikakoolis (praegune Otsa kool) ja toonases pedagoogilises instituudis, lõpetades kultuurharidustöö eriala. Kogu selle aja oli ta aktiivne ka džässmuusikuna, osaledes mitmete ansamblite ja ka Horre Zeigeri bigbändi töös. 

Edasi lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?