Uskumatu, aga tõsi! Hüljatud pruut valas peigmehe solgiga üle

Marko Kadanik, 3. juuni 2020

Ajakirja Eesti Ajalugu sari „Vana kuld“ toob lugejateni katkeid ajakirjandusest, mis ilmunud ammusel ajal ning ehk unustuste hõlma vajunud, ent väärivad taas meeldetuletamist. Seekord katkend lehest Vaba Sõna (21. detsember 1933).

Keegi noormees oli kurameerinud korraga kahe neiuga, kes mõlemad teenisid ühes ja samas kohvikus. Lõpuks arenes kuramaaž ühega nii kaugele, et määrati kindlaks registreerimispäev. Määratud päeval siirdus õnnelik, nõelasilmast tulnud ülikonnas peigmees kohvikusse, et viia pruut perekonnaseisuametisse. 

Pruudi asemel võttis teda vastu armukade võistleja. Viimane oli teinud oma endise südamevallutajaga kohtumiseks ettevalmistusi. Mitu päeva oli ta kogunud nõudepesuvett ja solki. Kui siis õnnest särava näoga peig avas kohviku tagaukse, lennutas kade tagaplaanile tõugatu kogu pange sisu talle kaela. 

Pruut ahastas, kuid see ei parandanud asja. Nii kiirelt kui ta jalad suutsid, tõttas neiu perekonnaseisuametisse. Kurtis kurba juhtumit ja palus registreerimise paariks tunniks edasi lükata. Ja kaks tundi hiljem seisis solgiga ülevalatud peigmees kordaseatult paaripanija ees.

Vaba Sõna, rahvuslik informatsioonileht ilma erakondliku kuuluvuseta, 21. detsember 1933

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?